Basen
Tytułowy basen przy ul. Nakielskiej w Bydgoszczy jest miejscem, które łączy pokolenia. Zarówno osoby starsze, z sentymentem wspominające czasy jego świetności, jak i młodzi, dla których była pływalnia stała się enklawą wolności, ucieczki od skomercjalizowanej przestrzeni życia codziennego.
Bydgoszcz od świtu do zmierzchu
Niezwykły portret miasta Bydgoszczy, stworzony w ramach międzynarodowego projektu „Świat od świtu do zmierzchu”. Cykl stworzony przez wybitnych polskich dokumentalistów Mirosława Dembińskiego i Macieja Drygasa, sportretował kilkanaście światowych metropolii, i to tylko tych, w których działają szkoły filmowe.
Opera – krótki raport z budowy
Wznoszą się mury przyszłej bydgoskiej Opery Nova. Widok z dachu na ówczesną ulicę Armii Czerwonej oraz brzeg Brdy.
Spacer bydgoskimi bulwarami
Kobiety przechadzają się bulwarami nad Brdą. Schodzą nad rzekę przy Śluzie Miejskiej. Mijają Mosty Solidarności i kierują się w stronę Starego Miasta. W drugiej części widoczna jest zabawa na karuzeli postawionej w centrum.
Nasze Zoo
Spokojna, stonowana relacja z wizyty bydgoskim Ogrodzie Fauny Polskiej. Operator kamery wyraźnie skupia się na rodzinie, krewnych, pomijając niemalże zwierzęta…
Famor w Bocianowie
Pejzaż bydgoskiej dzielnicy Bocianowo zmienia się wraz z miejscową Fabryką Sprzętu Okrętowego. Dokumentacja modernizacji i rozbudowy kompleksu przemysłowego, funkcjonującego od 1959 r. Plac robót, dźwig, wylewanie betonu, prace w wykopach. Dokumentalista z fascynacją śledzi różne fazy budowy nowego, wysokościowego biurowca. 13 pięter w górę! Imponująca panorama miasta! Z Bocianowa widać m.in. wielką kopułę kościoła p.w. św. Wincentego a Paulo.Zachowano także Krótkie spojrzenie do wnętrza wcześniejszego budynku administracyjnego „Famoru”. Pracownicy „umysłowi” fabryki.
Serce Miasta – Stary Rynek i Wenecja Bydgoska
Widok bydgoskich ulic na przełomie zimy i wiosny. Okolice Starego Rynku oraz tzw. Wenecja Bydgoska. Pomnik Walki i Męczeństwa. Ulica Jezuicka lub fasady tamtejszych domów w remoncie.
Fordon
Kobieta i maleńkie dziecko w swoim otoczeniu – mieszkanie, ulice osiedla Fordon, fordońska Dolina Śmierci. Krajobraz letni przechodzi w zimowy. Na zdjęciach rodzina Andrzeja Lewandowskiego – filmowca i płetwonurka związanego Akademickim Klubem Bydgoskich Płetwonurków „Arius”.
Aleja 1 Maja
Prawdopodobnie „wycinek” z zasobów „Kroniki” montowanej w „Stomilu”. Pochód pierwszomajowy formuje się na ówczesnej ulicy Czerwonej Armii i wkracza w Aleje 1 Maja. Sztandary czerwone i transparenty. Milicjanci w galowych mundurach. Służba porządkowa pochodu z czerwonymi opaskami na rękawach. Krótka migawka dawnej księgarni „Współczesna”.
Fabryka Stomil
Nadarza się okazja, aby fabrykę zwiedzić mogli bydgoszczanie. Ludzie na halach produkcyjnych, duża ilość najmłodszych.
Chociński Młyn
Filmowa impresja z wyprawy do Chocińskiego Młyna – kaszubskiej wsi nieopodal Swornychgaci, rozłożonej nad rzeką Chociną. Zabytkowy młyn wodny w czasie pracy. Zespół tartaczny napędzany siłą wody. Praca traków, cięcie drzewa. Pracownik tartaku.
Dolina Śmierci
Uroczystości memorialne pod pomnikiem w Dolinie Śmierci w Fordonie. Czy to filmowe wspomnienie odsłonięcia monumentu w 1975 roku?